Člani 1. kolo 18. 10. 2014, Ilirska Bistrica

Težko gostovanje Lastovke in otvoritev sezone z zmago

Članska ekipa Lastovke je prvo tekmo v sezoni odigrala na vročem gostovanju pri kandidatu za sam vrh lestvice v Ilirski Bistrici. Napovedi, da bo tekma težka, zmaga pa težko prigarana so se uresničile.
V tekmo so igralci Lastovke vstopili nekoliko nervozno, z veliko napakami v obrambi in slabo koncentracijo v napadu, kar je domačin izkoristil in hitro povedel s 5:0. S podobno bledo predstavo je ekipa Lastovke nadaljevala do konca 1. četrtine in rezultat je bil ob koncu 26:12 v korist Ilirske Bistrice. V drugi četrtini smo gledali izenačeno tekmo, Pušič in Mihelič sta držala priključek z razigranimi domačini, Balažic je zadel 2 trojki a vseeno obramba še ni bila na nivoju, ki ga želi in zahteva trener Vugdalić. Tako se je prvi polčas končal v korist domačina z rezultatom 45:32.
V drugem polčasu smo videli popolnoma drug obraz Lastovke, igro, ki nas je krasila že v pripravljalnem obdobju torej igro, ki jo Lastovka želi kazati preko celotne sezone. Samo podatek, da so domači igralci v 18. minutah drugega polčasa dosegli 11 točk, v osmih minutah zadnje četrtine samo 2, pove vse. Igralci Lastovke so se po prihodu v igro novinca Domna Zevnika, ki je vzpodbudil tudi ostale fante, dobesedno razleteli po igrišču, kradli žoge domačinu, zaključevali akcije iz protinapadov in mirno pripeljali tekmo h koncu z rezultatom 69:63. Najbolj razpoložena v napadu sta bila Balažic (15 točk in 10 skokov) ter Alispahić (14 točk), za sijajno borbo v 2. polčasu pa moramo pohvaliti prav vse fante v moštvu.

Zmaga je lep obed pred nadaljevanjem prvenstva in vabimo vas, da pridete navijat in vzpodbujat naše fante že v petek, 24.10.2014, ko bo ekipa Lastovke igrala prvo domačo tekmo v sezoni ob 20:30h v OŠ Venclja Perka proti ekipi Kolpe iz Črnomlja.