Vzajemci Lastovka – Ajdovščina, sobota 11.4.2015

Sobotna tekma je nanizala še eno zmago Lastovke (24:13, 20:13, 28:18, 19:14). Slednja je bila še toliko slajša, saj je ekipa igrala pred domačim občinstvom. Zmaga pa ni prinesla zgolj veselja, ampak je tudi odnesla upe Ajdovščine o obstanku v drugi ligi.

Košarkaši Lastovke so skozi celotno tekmo narekovali hiter tempo in že na začetku povedli s 15:4. Kljub trudu gostov, ki so zmanjšali zaostanek na samo 8 točk, se izbranci Dejana Gašperina niso pustili zmesti in polčas zaključili s 44:26.

Tudi drugi polčas je v celoti prikazoval boljšo igro domače ekipe. Nikomur ne bomo naredili prevelike krivice, če rečemo da je bila tekma odločena še pred zadnjo četrtini. Na tekmi so se izkazali Balažic 19, Pušič 17; Snoj 21 (14 skokov), Rebec 12.