Vzajemci Lastovka – Parklji, 7.3.2015

Sobotno zmago bi lahko opisali, kot sladko zmago. Ekipo Parkljev so Vzajemci premagali šele po podaljšku. Tekma se je zaključila z rezultatom 89:78* (21:12, 13:26, 23:16, 18:21, 14:3).

Domžalčani so tekmo pričeli z velikim zanosom in neustavljivo energijo. Z nekaj manj, kot desetimi točkami naskoka (21:12) so ekipi Parkljev že na začetku želeli pokazati »kdo nosi  hlače« na parketu. Parklji niso ekipa, ki dovolili pometanje po parketu in so hitro vrnili udarec.

Rezultat 23:23 je napovedoval tesno igro. Kljub ponovnemu vodstvu Vzajemcev, tem ni uspelo obdržati vodstva do konca tekme. Celoten drugi polčas je bil izjemno izenačen in bi ga lahko opisali, kot bitko za vsak koš. Izjema je bil zgolj začetek zadnje četrtine, ko je ekipa Dejana Gašparina povedla s šestimi točkami razlike (61:55, 64:58).

Kljub temu, da so bili v končnici tekme Vzajemci bližje zmage, je o pravem zmagovalcu odločal šele podaljšek. Parklji so se zagriženo borili za zmago, a je  ob koncu 41. minute  na semaforju pisalo 80:78, potem pa je domača ekipa s serijo 9:0 razrešila vse dvome o zmagovalcu.