Kolpa Črnomelj – Vzajemci Lastovka, sobota 31.1.2015

Sobotna tekma je Lastovki za las odpeljala zmaga. S končnim rezultatom 76:75 je slavila ekipa Kolpa Črnomelj (25:23, 16:22, 20:11, 15:19).

Že dolgo se v osnovnošolski dvorani Mirana Jarca ni igrala tako napeta tekma. Da sta ekipi zelo izenačeni je pokazala že prva četrtina. Košarkaši obeh ekip so izmenjevali vodstvo in nemalokrat poskrbeli za grizenje nohtov gledalcev. Četrtina se je končala z odprtim rezultatom.

V drugi četrtini so Lastovke poskusile z drznejšo igro, ki jim je z močnimi napadi prinesla dvomesto prednost (39:27). Domača ekipa pa žal ni dolgo zaostajala. Glasni navijači so skrbeli za dobro vzdušje v dvorani, ki je prav gotovo dalo dodatno energijo domači ekipi. Do konca polčasa so prednost Domžalčanov znižali na kar (41: 45).

Popoln preobrat se je zgodil v 3.četrtini. Ekipa Vladimirja Anzulovića je prevzela vodstvo in povedla z 52: 50. Prednost Črnomeljčanov (56:61) ni prestrašila Lastovk. Z dobro igro je ekipa Muharema Vugdalića vtrajala do konca. Izenačenje v zadnji minuti (75:75) je napovedovalo razburljiv zaključek. Tekmo je odločil Domen Janc, ki je v zadnji minuti s črte prostih metov, bil polovično uspešen. Zadnji napad Lastov, ki se je zaključil z metom Jureta Mišiča, žal ni prinesel vodstva ekipi KK Lastovka. Tekma se je zaključila z rezultatom 76: 75.

Cerkovnik 22 (10 skokov), Zupan 14 (5 skokov, 4 podaje); Pušič 23 (9 skokov), Mihalič 17.